Malatya Valiliği
Malatya Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Malatya Valiliği
Malatya Valiliği

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE VALİLİK MAKAMINDA ÇED SÜRECİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

12 Eylül 2019
: İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE VALİLİK MAKAMINDA ÇED SÜRECİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE VALİLİK MAKAMINDA ÇED SÜRECİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
12.09.2019 Tarihinde Malatya Valiliği toplantı salonunda,  Sayın Valimiz Aydın BARUŞ Başkanlığında düzenlemiş olduğumuz ÇED Süreci Değerlendirme Toplantısında Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğine tabii faaliyetler için ÇED süreci kapsamında karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik kurum/kuruluş temsilcileri ile kurumların mevzuatları doğrultusunda yapılması gereken uygulamalar ve çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Sayın Valimiz Aydın BARUŞ tarafından, Toplantıya katılım sağlayan Vali Yardımcısı Mustafa ŞAHİN, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Battalgazi Belediye Başkanlığı, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, TEİAŞ 13. Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü, TCDD 5. Bölge Müdürlüğü, MSB ANT Doğu Bölge Müdürlüğü, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü, DSİ 9. Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yetkililerinden ÇED süreci kapsamında kurumların mevzuatları kapsamında yapılması gereken hususların titizlikle yapılması ve takip edilmesi istenmiştir.

Ayrıca toplantı kapsamında bilhassa madencilik faaliyetlerinden kaynaklı olumsuz çevresel etkilerin minimize edilmesi, olumsuz etkilere karşı önlemlerin alınması, alternatif yer seçimi, işletme teknolojisi vb hususlar kapsamında Çevrenin korunmasına yönelik ÇED Sürecinde gerekli çalışmaların hassasiyetle yapılması, kurumların mevzuatlarına göre gerekli çalışmaların yapılması, maden sahalarının ruhsatlandırma aşamalarında nelere dikkat edilmesi ve ne şekilde yapılması gerektiğine dair toplantıya katılım sağlayan kurumlar bilgilendirilmiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır